Mikrodane w Gmail

Mikrodane w Gmail

Dzisiaj rano, po zalogowaniu się do Google Suite zauważyliśmy nowe opcje w poczcie Gmail, pierwsze wrażenie? Super! Nie wiemy kiedy widoczne u nas opcje pojawiły się globalnie i czy nie trafiliśmy, jak często bywa, do grupy testowej (co z resztą mamy włączone w konsoli administracyjnej Google Suite), ale chcieliśmy się tym z Wami podzielić. To jest wspaniałe!

Google rozpoznaje podstawowe dane z przetworzonego e-maila i wyświetla podsumowanie dla całego wątku korespondencji. Dzięki temu już nigdy nie będziecie szukać ceny, dokładnej nazwy produktu czy aukcji a wygodny przycisk dostępny z poziomu poczty, odeśle Was w tym przypadku bezpośrednio do panelu Allegro. Pytamy, dlaczego tak późno?

Gmail od dawna udostępniał takie rozszerzenia jak przyciski akcji, snippety, odpowiedzi czy karty ale należało je wdrażać samodzielnie. Do tej pory korzystaliśmy w Dostrzegani ze znaczników zwiększających zaangażowanie użytkowników w wiadomościach e-mail – głównie wewnętrznych, m.in. systemowych powiadomieniach krytycznych w ramach usługi pozycjonowania. Teraz mamy coś od samej góry, coś co ułatwi odnajdywanie się w rozbudowanym wątku Gmaila każdemu z nas!