Nowość w Dostrzegani.pl! Detekcja statusów HTTP

Detektor w Dostrzegani.pl

Nowa funkcja! Już od początku miesiąca każda strona www, którą pozycjonujemy w wyszukiwarce Google jak i strony biorące udział w kampaniach reklamowych, zostały objęte stałym, codziennym monitoringiem tzw. „kontrolą życia”. Na czym to polega, czy jest to potrzebne i co dzięki temu zyskasz jako nasz klient?

Detekcja statusów HTTP pozwala automatycznie, natychmiast lub najpóźniej tego samego dnia, wykryć problem z działaniem strony internetowej. Może być to niedziałająca domena, której nie opłacono na czas. Może być to awaria serwera, o której nie poinformowała firma hostingowa, może to być również problem z oprogramowaniem Twojego sklepu lub witryny – np. atakiem hakerskim, powodującym zablokowanie wyświetlania zawartości i uniemożliwienie dokonywania zakupów.

Nieprzerwanie działanie strony www jest bardzo istotne nie tylko dla reputacji Twojej marki i nieprzerwanej możliwości dokonywania zakupów w przypadku sklepu online, czyli zachowania przychodu. Ogromne znaczenie ma to również dla procesu pozycjonowania i zasięgu domeny w wyszukiwarce. Google odwiedzając Twoją stronę odnotuje problem z jej działaniem i w przypadku dłuższej awarii, obniży jej pozycje na wiele słów kluczowych.

Od teraz każdy projekt SEO i SEA a także kampanie połączone SEM otrzymują bezpłatnie monitorowanie stron w kilkukrotnym cyklu dziennym. Gdy tylko coś złego stanie się z Twoją stroną, niezwłocznie się z Tobą skontaktujemy.