Wypowiedzenie umowy SEO

Wypowiedzenie umowy SEO

W obecnych czasach długoterminowe umowy oferują dla swoich usług już nieliczni – operatorzy telefonii komórkowej czy dostawcy telewizji lub internetu. Dlaczego umowy o pozycjonowanie strony na minimum 12 miesięcy stały się tak popularne w Polsce?

Odpowiedź: wszyscy kopiowali to, co funkcjonowało wcześniej w bardziej rozwiniętych krajach jak np. USA. Agencja zmuszona jest zainwestować w projekt, ponieść koszt wykonania optymalizacji, przygotowania zawartości, budowy dedykowanego zaplecza nie mając gwarancji zysku przy modelu rozliczenia „za efekt”. Pozycjonowanie stron ewoluowało. Po kolejnych utrudnieniach w sztuce, które pojawiły się po zmianach algorytmów Google, nastąpiła wręcz paniczna i masowa zmiana oferty na rozliczanie abonamentowe. Powód? Chęć zachowania przychodów mimo braku wyników i słabej skuteczności. O tym jednak nie w tym wpisie. Dlaczego do dzisiaj tak często spotykane jest zawieranie umów na okres minimum roku lub na jeszcze dłużej? Agencje nie oferują za to zniżek.

Chcemy, żebyś wiedział, że z naszych usług pozycjonowania możesz zrezygnować z 1-miesięcznym okresem wypowiedzenia, bez obaw o konsekwencje, kary umowne itd. co jest powszechne u innych agencji SEO. No dobrze, ale czy przez to nasze usługi nie są inne lub gorsze? Nie, wręcz przeciwnie bo wiedząc, że masz prawo zakończenia z nami współpracy w dowolnym czasie, od samego początku udowadniamy nasze zaangażowanie i pracę, którą widać. Jeśli zrezygnujesz np. po 2 miesiącach, nie doczekasz się efektów, które pojawią się po dłuższym czasie. Czy to nie oczywiste? Czy za szybko rezygnując z pielęgnacji krzewów, wyrosną one na takie jak ze zdjęć, które oglądałeś? Nie podpisuj już nieuczciwych umów, porozmawiaj z nami i współpracuj na normalnych, standardowych warunkach nie wiążąc się z nikim na podejrzanie długi okres, szczególnie bez realnych korzyści.